GLAS OCH KERAMIK / Keramik och porslin / Miniatyrer 12746154
*
nr 1274 6154
Miniatyrer
3 st. Keramik, signerade. Varav 2 st. Är Ulla Winblad, Alingsås, Höjd: 3-11 cm
Kondition: en är lagad
Utrop:
600 kr
Såld:
300 kr
Sista tid för bud online:
måndag 9 september 2019
kl 20:51:26
- Budhistorik
- Läs mer...
Tilgman Keramik
Tilgman Keramik var en svenskt keramikfabrik verksam sedan slutet på 1940-talet till mitten av 1970-talet.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: alingsås keramik miniatyrer är ulla winblad
-
3018 Golvvas
Ingrid Atterberg (1920-2008), Sverige. "Spiral". U..//
Auktionen avslutas
idag
10 juni kl 19:00
-
4275 Ingefärskrus
Kina. Höjd: 18 cm
Auktionen avslutas
idag
10 juni kl 19:13
-
3364 Karott
med lock, porslin, Kina Fam. Rose. 1700-tal. Diame..//
Auktionen avslutas
idag
10 juni kl 18:42
-
4182 Lampfot
Upsala Ekeby, glaserad keramik. Höjd: 36 cm
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
idag
10 juni kl 18:26
-
3276 Skål
Kina, porslin. Diameter: 13,5. Höjd: 5 cm
Auktionen avslutas
idag
10 juni kl 20:19
-
3216 Skål
porslin, Kina, blåvit. Diameter: 14,7 cm, höjd: 6 cm
Aktuellt bud: 800 kr
Auktionen avslutas
idag
10 juni kl 19:22
*
Miniatyrer
Kondition: en är lagad
nr 1274 6154
Miniatyrer
3 st. Keramik, signerade. Varav 2 st. Är Ulla Winblad, Alingsås, Höjd: 3-11 cm
Kondition: en är lagad
Utrop: | 600 kr |
---|---|
Såld: | 300 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 9 september 2019 |
- Budhistorik
- Läs mer...
Tilgman Keramik
Tilgman Keramik var en svenskt keramikfabrik verksam sedan slutet på 1940-talet till mitten av 1970-talet.
Tilgman Keramik var en svenskt keramikfabrik verksam sedan slutet på 1940-talet till mitten av 1970-talet.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: alingsås keramik miniatyrer är ulla winblad
-
3018 Golvvas
Ingrid Atterberg (1920-2008), Sverige. "Spiral". U..//
Auktionen avslutas
idag
10 juni kl 19:00 -
4275 Ingefärskrus
Kina. Höjd: 18 cm
Auktionen avslutas
idag
10 juni kl 19:13 -
3364 Karott
med lock, porslin, Kina Fam. Rose. 1700-tal. Diame..//
Auktionen avslutas
idag
10 juni kl 18:42
-
4182 Lampfot
Upsala Ekeby, glaserad keramik. Höjd: 36 cm
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
idag
10 juni kl 18:26 -
3276 Skål
Kina, porslin. Diameter: 13,5. Höjd: 5 cm
Auktionen avslutas
idag
10 juni kl 20:19 -
3216 Skål
porslin, Kina, blåvit. Diameter: 14,7 cm, höjd: 6 cm
Aktuellt bud: 800 kr
Auktionen avslutas
idag
10 juni kl 19:22